REPORTÁŽ: Bitva pěti armád (B5A)

Článek od: Alča - 02.06.2010

Patříte k těm, kteří si chtějí pořádně zahrát a vyblbnout se „bojem“? Nevadí vám spaní ve stanu a život za polních podmínek? Pak byste měli něco vědět o BITVĚ PĚTI ARMÁD.

Již tradiční akce se v posledních letech uskutečňuje v báječném prostředí katastru obce Doksy pod hradem Bezdězem nedaleko Máchova jezera. Letos tomu nebylo jinak a bojechtiví válečníci se sešli 28.-30. 5. 2010. Už od pátku se sjížděli se svými kostýmy a výzbrojí, aby co nejdříve prošli přejímkou a mohli ještě na poslední chvíli vylepšovat svůj vzhled. Mnozí našli odvahu nejen k účasti v nelítostné bitvě, ale i k cestě na náměstí, kde ve volební místnosti odevzdali svůj hlas.

Celý víkend bylo možné potkávat skřety, trpaslíky, elfy, rytíře a další postavy, které byly součástí Světlé, nebo Temné strany a navzájem se utkávali v lítých bitvách. Občas byli k zahlédnutí i tajemní horalé, kteří se také zapojovali do bojů. Všude panovala atmosféra velké bitvy se vším, co k tomu patří. To je i odměňování národů, bonusy za kostýmy, zbroj apod.

Je důležité zmínit, že na své si přišli nejen přímí účastníci, ale i přihlížející diváci a náhodní kolemjdoucí. Když se někomu nelíbila válečná vřava, mohl se alespoň zastavit třeba u mistra platnéře a koupit si něco pěkného a praktického pro sebe či své blízké.

I letos se Bitva pěti armád vydařila, počasí jí přálo a nezbývá tudíž nic jiného, než popřát všem, aby se ve zdraví zase za rok sešli a dobře si zabojovali.

Více o Bitvách pěti armád se dozvíte na http://www.b5a.cz/. Na Sardenu se můžete podívat na fotografie z akce od Vave.

Přidat komentář