RECENZE: Boris a Arkadij Strugačtí, Je těžké být bohem

Článek od: Jan Žlebek - 23.04.2013

Experiment musel být po šesti dnech dnech ukončen kvůli nečekané brutalitě dozorců, psychickému hroucení se vězňů a hrozící vzpouře. Psal se rok 1971 a na druhé straně železné opony uplynulo sedm let od vydání útlého románu Je těžké být bohem. Co má společného výzkumná mise pozemšťana ve středověkém světě cizí sluneční soustavy s psychologickým experimentem v zemi neomezených možností?

RECENZE: Miroslav Žamboch, Ve službách klanu

Článek od: Martin Stručovský - 04.04.2013

Pokud nebudeme počítat 28. díl populární série Agent JFK Na vlastní pěst, uplynul od posledního románu Miroslava Žambocha rok a pár měsíců. Někteří si možná mysleli, že Žamboch bude psát už jen Kováře, nebo místo psaní přešel k pouhému čtení a degustování dobrého vína. Nyní se potvrzuje, že ani jedna z možností nebyla správná.  Do světa totiž vyrazila jeho nová kniha Ve službách klanu v papírové, ale i elektronické podobě.

RECENZE: Jiří W. Procházka, Dlouhý černý úsvit

Článek od: Jindra Střelec - 15.09.2012

Ani ve chvíli, kdy děj na okamžik opustí kulisu nelítostné městské války a zdá se, že v podniku s mazlivým názvem Mazaný králíček dojde i na trochu té romantiky a něhy, nepoleví zběsilý autor JWP v rozdávání ran a stránkám knihy nadále vévodí třeskot palných zbraní snad všech myslitelných kadencí i svistot chladných čepelí.

RECENZE: Jan Hlávka, Zpěv lamie

Článek od: Martin Stručovský - 29.03.2012

Po roce se na knižní pulty vrací spin-offová série Agent X-Hawk, která sleduje dění ve světě agenta JFK z nepřátelské strany. A zatímco první díl s názvem Hitman byl s ohledem na jindy kvalitní díla spisovatele Miroslava Žambocha nemastný a neslaný, druhý jménem Zpěv lamie je pro změnu úžasný.

Přihlásit se k odběru RSS - nakladatelství Triton