Ačkoliv je to jen těžko uvěřitelné, opět je prosinec, opět budou Vánoce a dá se říct, že rutina vládne všemu kolem nás. Ani my se tedy nemůžeme odchýlit od zavedených standardů. I letos jsme si pro vás připravili vánoční sardenské tipy na (nejen) knižní dárky a místo literárních vyhlídek směrem vpřed se můžete podívat, co zaujalo naše redaktory v průběhu letošního roku. Možná vás na poslední chvíli kousne do zadku ještě nějaká inspirace a uděláte někomu blízkému (nebo sobě) neplánovanou radost.
Ubongo je logická hra, která je zároveň o rychlosti. Ideální pro kdejakou párty, ale už méně rodinnou oslavu, protože pokud zapojíte děti, nemají při obtížnosti dospělé verze šanci. A přesně proto je tu zvířátkové Ubongo junior.
Zámky šíleného krále Ludvíka už na první pohled hodně dobře vypadají a zaberou poměrně velké množství prostoru. Uvidíme, jestli vám na tom prostoru nabídnou také velkou porci zábavy.
Deskovou hru Carcassone netřeba blíže představovat. Jedná se o stejný fenomén jako Osadníci z Katanu, také s několika nabízenými rozšířeními. V loňském roce však vtrhla na prodejní pulty samostatná novinka Carcassone: Zlatá horečka. Ta původní herní myšlenku, odehrávající se ve středověku, přesunula na Divoký západ.
Na tuning Carcassone mě přivedl grafik a táta geek Petr Václavek a protože se mi to hodně zalíbilo, pustili jsme se hned následujícího víkendu do díla.
Protože jsme v loňském roce navázali s fantasy obchodem výhodnou spolupráci (on nás upozorní na fajn novinky a my si je za to zahrajeme :) ) napadlo mě, že by bylo fajn, zeptat se, které hry jsou podle nich nejlepšími novinkami uplynulého roku. A je to velice zajímavé uznejte sami. (Už jen proto, že je u nás Fantasyobchod známý tím, že objednává i poměrně raritní a okrajové věci.) Tady jsou
Po několika hrách určených hlavně školákům a starším dětem tu mám konečně jednu záležitost, která je úplně pro všechny, snad vyjma batolat. Jedná Prehistoric Game Set od Bonaparte. Značka Prehistoric sdružuje hry a hračky s tématikou dinosaurů. Můžete pod ní najít třeba takzvané archeologické sety, kde pomalu odkrýváte nánosy umělého bahna a objevujete kostru pravěkého ještěra. Jenže, kdo viděl Jurský park (což je pro Geeky a jejich děti skoro povinnost) ví, že čas zkamenělin vypršel a prim hrají opravdoví, živí, nebezpeční ještěři. A přesně pro nás, je tu zmíněný herní set.
Kdo by neznal Monopoly? Jedná se o hru založenou na vydělávání peněz, nákupu prodeji a tak vůbec. Hru, která se dočkala nemálo repríz a variant a také hru jenž je velice častým terčem kutilů, geeků, fanoušků fantastických světů a podobných individuí.
Vítr svištící kolem křídel, synchronizované kulomety dštící déšť olověných střel a palec nahoru na znamení úspěšného zásahu. To jsou letecké souboje první světové války, a přesně to můžete zažít u vás v obýváku za nulových nákladů a s nulovým rizikem.
K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát.