Cherie Priestová se u nás v loňském roce představila výborným příběhem Zemětřas, jehož prostřednictvím se na náš trh dostala další steampunková vlaštovka.
Vítězové cen British Science Fiction Associations byli oznámeni během víkendu 6.-9. dubna 2012 na tradičním Easterconu (tentokrát nazvaném Olympus 2012)...
Byly oznámeny užší nominace na British Science Fiction Association Awards, každoročně udělované nejlepším románům, povídkám, výtvarníkům a titulům mimo beletrii.
Když jsme vymýšleli tuhle soutěž, měli jsme trochu strach, zdali nám někdo na Nový rok odpoví, ale naše obavy byly zahnány do temného kouta a příval odpovědí předčil všechna naše očekávání.
"V době občanské války přilákaly zprávy o zlatě na zamrzlém Klondiku na pacifický severozápad tisíce dobrodruhů. Každý chtěl zbohatnout. Ruští těžaři si dokonce najali vynálezce Levitica Bluea, aby jim zkonstruoval stroj, který dokáže těžit zlato pod ledem. Tak se zrodil Zemětřas. Již při první zkoušce se však stal neovladatelným - zničil několik bloků v centru města a otevřel puklinu, ze které začal stoupat jedovatý plyn. Ti, kdo se ho nadechli, se změnili v živé mrtvoly." Vychází již 14. listopadu v nakladatelství Triton...
Steampunku vychází na českém trhu jako šafránu, takže se všichni čtenáři radují, když k nám něco z tohoto úžasného subžánru pronikne. A zvlášť v případě takové knižní pecky jakou Zemětřas bezpochyby je. To potvrzuje i Martin Šust, který o knize řekl: „Román sám v podstatě mixuje dvě v současnosti stále populárnější prvky - steampunk a příběhy o zombies. Jde o dobrodružné čtení, kterému sice lze vyčíst tu a tam nějaké to klišé, ovšem v jádru jde o zajímavé spojení kvality a čtivosti. Román má snad vše, co zaujme žánrového čtenáře - atraktivní téma, v současnosti velice populární prvky příběhu, dobře vytvořené postavy a skvělé prostředí.“
Americká autorka fantastiky, narozena 30. července 1975 ve floridské Tampě, jako dítě z armádní rodiny se spolu s rodinou dost často stěhovala po Spojených státech. V roce 1998 dokončila bakalářská studia angličtiny a o tři roky později rovněž magisterská studia řečnictví. Redakci Sardenu se svěřila s několika tajemstvími, například s tím, že: "Svou první knihu jsem napsala kolem třinácti. Potom jsem napsala další a další a další…"
Cherie Priestová je talentovanou autorkou vtipné, zábavné a přitom chytré a vcelku netradiční fantastiky, která se na poli dnes tak populárních subžánrů paranormální fantastiky, městské fantasy či steampunku rozhodně neztrácí, ba naopak, s přehledem sráží většinu konkurence na kolena.
K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát.