Vyšla Návnada Chucka Palahniuka

Článek od: Redakce - 11.09.2017

Velmi nerelaxační povídkové omalovánky Chucka Palahniuka

Relaxační omalovánky. To je současný hit. Lidé si vymalovávají superhrdiny, mystické obrázky, Harryho Pottera, mandaly, kytičky, krajinky… cokoliv. Omalovánky pro dospělé jsou něco, co lidi aspoň na chvíli odvádí od stresu současného světa. Ovšem když se do něčeho takového pustí tvůrce Klubu rváčů Chuck Palahniuk, tak si můžete být jistí, že to bude všechno jiné, jen ne relaxace.

Tenhle provokující tvůrce je nejen dokonalým glosátorem doby, ale i zaníceným experimentátorem. Ve svých románech experimentoval s jazykem (Pygmej), se stylem (Rant, Snuff), o příbězích už ani nemluvíme. Psal sci-fi, fantasy, komedie, erotiku, horory, a dokonce i komiks, takže mu zbývalo vážně už jen jedno jediné: Udělat si své vlastní omalovánky!

Ano, Chuck Palahniuk spolu se slavnými komiksovými výtvarníky stvořil parádní knihu omalovánek... nebo, pokud byste si nechtěli kreslit, tak knížku skvělých, šílených a bohatě ilustrovaných povídek. Tyhle omalovánky rozhodně nejsou pro malé děti! (A nejsou ani pro dospělé se slabým žaludkem a přecitlivělým morálním kompasem.)

„Od Chucka Palahniuka jsme vydali už jeho komiksové pokračování Klubu rváčů,“ říká Petr Litoš z nakladatelství Crew, „které mělo i u nás obrovský úspěch. Klub rváčů je legenda a návrat Tylera Durdena zajímal i české čtenáře. Navíc sám autor přijel do České republiky a odepisoval čtenářům výtisky, odpovídal na jejich dotazy a na požádání je i lehce přiškrtil. Co si můžou fanoušci přát víc? Takže jakmile jsme se dozvěděli, že Chuck Palahniuk dělá omalovánky, okamžitě jsme zbystřili. Když jsme se dozvěděli, kdo je bude kreslit, zbystřili jsme ještě víc. A když jsme knížku přečetli, bylo jasné, že tohle musíme vydat.“
V knize jménem Návnada najdete osm bohatě ilustrovaných povídek. Dozvíte se, jak je důležité dávat dcerám vhodné dárky, jak se může zvrhnout snaha ateistů znechutit dítěti náboženství, najdete tu příběh
o jedné velmi speciální spisovatelské zakázce, otcově vykoupení, velmi zvláštním erotickém podniku, programu na ochranu zvířecích svědků, posedlosti exkrementy slavných či o dost radikálním úniku z potápějícího se Titaniku. Prostě Chuck Palahniuk ve své nejlepší formě.
A k tomu si samozřejmě přizval ty nejlepší výtvarníky. Ano, ne jednoho, ale hned osm, v čele s i u nás známými tvůrci jako je Lee Bermejo (Joker, Lex Luthor: Muž z oceli), Joëlle Jones (Lady Killer) či Duncan Fegredo (Hellboy)! Každý z nich přispěl svými ilustracemi k jedné z povídek. A je už na vás, jestli doplníte jejich dílo svými barvami, nebo knihu budete mít čistě jako ilustrovaný povídkový sborník. 

A krásný povídkový sborník – vázaný a ve velkém formátu.

Chuck Palahniuk nahodil Návnadu – a čtenáři zabrali.  A i přesto, že u spousty jeho povídek si ani nechcete události v nich popisované představovat, natož vymalovávat, je výsledek vážně nádherný. Není divu, že se z knihy stal hit a Palahniukovi právě vychází další „omalovánka“ - tentokrát hned celý román.
Tyhle omalovánky rozhodně nejsou přístupně dětem. Jsou to omalovánky, které vám přináší skvělé povídky v parádním grafickém zpracování. Jsou to omalovánky, které můžete nebo nemusíte vymalovávat… ale které to rozhodně vymalují vám.

 

Přidat komentář