VYŠLO: Vyšlé knihy od 1. do 31. července 2011

VYŠLO: Vyšlé knihy od 1. do 31. července 2011

Článek od: Daemon - 05.08.2011

fantasy

Ayesha: Pod Tyrkysovou hvězdou
/Ayesha: La légende du peuple turquoise/
Ange

Nakladatel: Plejáda publishing
Překlad: Helena Fadil
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Boris Hokr, Martin Zhouf
Rok vydání: 2011
Počet stran: 240
Rozměr: 115 x 180
Provedení: paperback

Marikani, následnice trůnu v království Harabeku, je na diplomatické cestě. Jenže vliv nepřátelského emíra sahá daleko a náhle je mladá žena sama na nepřátelském území. Sama až na přítelkyni z dětství a dva galejníky, které zachránila s nasazením vlastního života z potápějící se galéry. Na její život by si nevsadil ani největší optimista, zvláště když pekelní psi nepřátel jsou blízko... Jedním z osvobozených je ale Arekh; mistr špion a válečník, jakému není rovno. Zároveň však muž s temným tajemstvím, který může být Marikaninou jedinou nadějí, ale také zkázou...
První část trilogie o krutém boji s nepřáteli lidskými i nelidskými, především však o boji proti krutým tradicím, které neváhají celé národy uvrhnout na tisíciletí do otroctví. Cena: 249.00 Kč


fantasy

Beast Quest: Ferno, ohnivý drak
/Beast Quest: Ferno, The Fire Dragon/
Blade, Adam

Nakladatel: Albatros Media - Albatros
Překlad: Olga Turečková
Obálka: David Wyatt
Redakce: Kateřina Závadová, Alexandra Horová, Arnoštka Svobodová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 128
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Šest zdivočelých netvorů ohrožuje mírumilovnou Avantii - a první z nich je Ohnivý drak Ferno, který chrlí oheň. Spaluje úrodu a všechno živé! Hledá se hrdina, který by netvorům v pustošení země zabránil. Je tím hledaným hrdinou Tom, obyčejný vesnický kluk?

Cena: 149.00 Kč


komiks

Captain America 1
/Captain America 1/
Brubaker, Ed - Epting, Steve

Nakladatel: BB art, Crew
Překlad: Richard Klíčník
Obálka: -
Redakce: Jiří Pavlovský, Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 312
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Život jedné legendy.
Smrt jednoho snu.
Příběh Eda Brubakera zachycuje strhujícím způsobem všechno, co byste měli vědět o hrdinovi jménem Captain America. V tomto prvním svazku ze dvou naleznete čtrnáct sešitů dnes již legendárního komiksu a příběh tajemného Zimního vojáka osvětlující další legendu, kterou Brubaker na stránkách svého opusu stvořil.
Politické intriky, heroické akce, čisté dobrodružství a ohromující kresba Steva Eptinga, Michaela Larka Mika Perkinse a dalších, to vše dělá z Captaina Ameriky nevídaný komiks. A vy můžete být u toho.
Captain America patří k nejznámějším hrdinům marvelovského vesmíru, přesto byl u nás dlouho přehlížen, protože jeho americký patriotismus tak nějak vyšel z módy. Pak ale přišel Ed Brubaker se svým příběhem, který zásadně proměnil černobílé vnímání bojovníka oblečeného do vlajky z hvězd a pruhů. Steve Rogers přišel o všechno. O svůj původní život v okamžiku, kdy byl sestřelen nacisty a na desítky let zamrzl do kostky ledu. O ten nový v okamžiku, kdy se rozpadl tým Avengers. Když v už tak obtížné situaci uprchne z vězení Rogersův životní nepřítel Red Skull, začínají Captainovi Amerikovi povolovat nervy. A to ještě netuší, že se z hrobu chystá povstat duch z dávné minulosti...
Ed Brubaker dal čtenářům úplně nového Captaina Ameriku, který je mnohem přijatelnější než jeho původní podoba. Jeho hrdina se musí vyrovnávat nejen s jinou dobou, v níž se ocitl, ale také s minulostí. Druhá světová válka totiž skončila všude kromě jeho hlavy. Pokud se vám Captain líbil v Ultimates, tady si ho zamilujete.

Cena: 790.00 Kč


fantasy

Čarodějnice školou povinné VI: Ukradené kouzlo
/The Worst Witch to the Rescue/
Murphy, Jill

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překlad: Markéta Stinglová
Obálka: Jill Murphy
Redakce: Šárka Kociánová, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2011
Počet stran: 184
Rozměr: 135 x 195
Provedení: hardback

Všechny žákyně třetího ročníku Akademie slečny Krákavé dostaly přes prázdniny od přísné třídní učitelky slečny Metlové neobvyklý úkol - vymyslet nové a pozoruhodné kouzlo. Mildred Virválová jeho vymýšlením a zkoušením strávila velkou část prázdnin - a těšila se, jak kouzlo všem ve třídě předvede. Pro vždy vzornou Ethel Svatouškovou byl úkol, při kterém musela použít fantazii, nesplnitelný. Proto se Ethel rozhodla, že Mildred její kouzlo ukradne...

Cena: 169.00 Kč


sci-fi

Dead Space: Mučedník
/Dead Space: Martyr/
Evenson, B. K.

Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Jakub Mařík
Obálka: Christopher Shy
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Viděli jsme budoucnost.
Vesmír prokletý životem po smrti.
V nitru Chicxulubu, kráteru po meteoritu, který před miliony let vyhubil dinosaury, se něco probouzí. Něco prastarého. Něco děsivého.
Co je zdrojem tajemného signálu, který vychází přímo z Chicxulubu? Proč se po mexickém pobřeží šíří vlna nočních můr, halucinací a sebevražedného šílenství? A jak s tím vším souvisí ďábel z mayských legend, který se kráterem pokusil dostat do pekla?
Cesta za odhalením všech záhad je krvavá, lemovaná smrtí a utrpením...

Svět Dead Space je v současné době jedním z fenoménů zábavního průmyslu. Hra patří mezi bestsellery letošního roku, byly natočeny dva animované filmy a vydáno několik komiksů. Mučedník je první beletristický „vstup" do tohoto světa a je považován za jistý prequel, úvod do „problematiky" Dead Space.

Cena: 229.00 Kč


hry na hrdiny

Dračí doupě II
Černín, Karel - Ferenc, Jonáš - Ferenc, Kryštof - …

Nakladatel: Altar
Obálka: Michal Ivan
Redakce: Martin Kučera, Jakub Maruš
Rok vydání: 2011
Počet stran: 320
Rozměr: 170 x 235
Provedení: hardback

Nástupce Dračího doupětě 1.6 je konečně tady. A vypadá fakt dobře!
Dračí doupě je hra, ve které všichni končí jako vítězové a nikdo neodchází poražený. Jak je to možné? Cílem totiž není vyhrát, ale pobavit se a společně prožít příběh. Jako u filmu. Jako v knize. Jen je to mnohem lepší...
Dračí doupě není karetní ani desková hra, vše se odehrává jen ve fantazii hráčů. Stačí vám tedy pouze kus papíru, tužka a několik obyčejných kostek. Hrát Dračí doupě můžete kdykoliv a kdekoliv - v pokoji u stolu, ve vlaku na sedadle, o přestávce ve škole nebo v lese u táboráku.
Jeden z hráčů se ujme role Průvodce hrou. Pro ostatní hráče připraví zápletku - záhadu, kterou by si přáli rozluštit, hrdinský úkol, který pro ně bude výzvou nebo třeba nebezpečí, jemuž se nečekaně ocitnou tváří v tvář. Zbývající hráči si vymyslí postavy, které chtějí ve hře představovat - to budou hlavní hrdinové příběhu. A jen na jejich rozhodnutích bude záležet, kudy se bude děj ubírat a jak to všechno skončí.
Kostky rozhodují o tom, zda se bude hrdinům dařit a překážky budou překonávat rychle a elegantně, nebo zda bude jejich cesta naopak trnitá a plná úskalí, takže budou nuceni vymýšlet náhradní plány a přinášet oběti na oltář úspěchu. V obou případech však vznikne zajímavý příběh. Každý z hráčů totiž na něm bude mít svůj podíl a proto pro něj bude nezapomenutelný.

Cena: 499.00 Kč


sci-fi, fantasy, horor

Druhý krok nikam
Procházka, Jiří Walker

Nakladatel: Brokilon
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Robert Pilch, Jiří Popiolek, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 560
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback

Je bez debaty, že Jiří W. Procházka je nejživelnější český postmodernista, který strhl a ovlivnil celé dvě generace žánrových autorů.
A stejně tak je bez debaty, že téhle knize by víc slušel její původní, typicky procházkovsky střídmý název: Geniální povídky.

Cena: 328.00 Kč


horor

Dům v temnotách
Houser, Jiří

Nakladatel: Moba
Obálka: Zdenka Gelnarová
Redakce: Ivana Fabišiková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 224
Rozměr: 125 x 205
Provedení: hardback

Čtyřicetiletý novinář Filip Noska - rozvedený, trošku lehkomyslný cynik - právě dal výpověď z redakce týdeníku, protože už má po krk přitroublých rozhovorů s ještě přitroublejšími hězdičkami šoubyznysu. Potřebuje oddechový čas a chce si uspořádat svůj rozháraný osobní život. Dá sbohem Praze, pronajme si letní apartmá v penzionu Pejmov a hned první den se seznamuje s půvabnou a trochu záhadnou majitelkou cestovní kanceláře Kamilou Nowak. Je přesvědčený, že má před sebou příjemné letní lenošení, možná ozvláštněné milostným románkem, a ani ve snu ho nenapadne, že se právě vydal na cestu poznamenanou dávným zločinem, nebezpečím a šílenstvím...

Psychologický thriller s šokujícím rozuzlením, příběh plný nečekaných zvratů, v němž si na své přijdou i ctitelé hororu a příznivci detektivní literatury

Cena: 229.00 Kč


komiks

Fly High! Leť výš 1
/Fly-High! 1/
Óči, Nacumi

Nakladatel: Zoner Press
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Nacumi Óči
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková, Hana Fruhwirtová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 176
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

Meru od svých pěti let vyrůstala jako kluk - v odlehlých horách, kde z ní její otec vychovával silného a hbitého bojovníka. Ve dvanácti letech se Meru vrací k matce a má nastoupit do nové školy. Aby nevystrašila spolužáky a získala si nějaké přátele, na máminu radu chce svoje schopnosti držet v tajnosti. A všechno se zdá být skvělé, jenže pak se na scéně objeví partička druháků, které terorizuje celou školu. Z čiré zlomyslnosti zničí školní zahradu a tím ublíží Meruině kamarádce Čijo. Co je moc, to je moc! Ohledy stranou, Meru se pouští do boje o nadvládu nad školou!
Romantická a dobrodružná manga pro dívky ze školního prostředí.

Cena: 179.00 Kč


komiks

Garfieldova show 1: Prokletí kočičáků a další příběhy
/Garfield & Co./
Davis, Jim

Nakladatel: Crew
Překlad: Richard Podaný
Obálka: -
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 48
Rozměr: 210 x 275
Provedení: hardback

Lenost kombinovaná se žravostí má své následky. Garfield je už třírozměrný! Ale naštěstí o nic méně zábavný.
V knize inspirované úspěšným a novým televizním seriálem najdete několik delších dobrodružství. V nich se Garfield vypraví na lov ryb (v akváriu), vyšetřuje únos (plyšového medvídka), protrpí si děsivý obřad zvaný rodinné focení, málem ovládne svět a ještě učiní vzácný nález, který ho málem připraví o střechu nad hlavou. Prostě pár obyčejných dnů v životě slavného oranžového kocoura!

Cena: 189.00 Kč


sci-fi

Hlas nože
/The Knife of Never Letting Go/
Ness, Patrick

Nakladatel: Jota
Překlad: Jan Kozák
Obálka: René Senko
Redakce: Martina Sendlerová, Petr Kovář
Rok vydání: 2011
Počet stran: 376
Rozměr: 135 x 215
Provedení: hardback
Stav: nové vydání

Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy zákeřným virem. Tentýž vir napadne muže a zvířata, ale místo aby je zabil, umožňuje slyšet myšlenky ostatních. Nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. A nikdy vás nenechá na pokoji.
Před šílenstvím a Hlukem ryze mužské komunity se podaří uniknout jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze batoh, lovecký nůž, deník, ale především vůbec to nejdůležitější - svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují.
Todd ovšem objeví v Hluku jakousi „díru" a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních událostí z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách začíná vypadat jako nikdy nekončící příběh.

Hlas nože je první kniha dystopické trilogie Chaos, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací. Ve Velké Británii se téměř okamžitě po vydání stala hitem, na jehož pokračování čtenáři nedočkavě čekali. O kvalitě napínavé dystopické série svědčí i získaná ocenění Booktrust Teenage Prize, Guardian Award a James Tiptree, Jr. Award (2008). V roce 2009 figurovala série na užším seznamu uchazečů o Carnegieho medaili. Cena: 298.00 Kč


fantasy

Inkoustová smrt
/Tintentod/
Funke, Cornelia 

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překlad: Alena Bezděková
Obálka: Miro Hadinec
Redakce: Viola Lyčková, David Dvořák
Rok vydání: 2011
Počet stran: 672
Rozměr: 150 x 235
Provedení: hardback

V závěrečné části trilogie Inkoustový svět se vyhrocuje konflikt mezi rodiči Meggie, zda zůstat ve světě knih, Inkoustovém světě, nebo se vrátit do reality a o dobrodružstvích Inkoustového světa si jen číst. Další konflikt vzniká mezi Fenogliem, tvůrcem, Inkoustového světa, a Orfeem, který tento svět chce změnit podle svých představ. Vazač knih Mo coby zbojník Sojčí pírko se pouští do boje proti Zmijohlavovi. Láska Meggie k Faridovi pomalu slábne a dívka se začne zajímat o mladého Doriu, průvodce Černého prince. Zmijohlav je sice nesmrtelný, ale Mo upravil Prázdnou knihu, která je s osudem Zmijohlava spojena, tak, že kníže spolu s ní pomalu odumírá. Resa je těhotná a chce se vrátit do skutečného světa, požádá tedy Orfea, aby jí napsal slova, jejichž pomocí se může včíst zpátky. Orfeus však sleduje své vlastní plány...
Strhující vyvrcholení mnohovrstevnatého příběhu určeného všem milovníkům fantasy.

Cena: 369.00 Kč


sci-fi, fantasy, horor

Ježíšku, já chci plamenomet 8
Pravda, Václav (ed.) 

Nakladatel: Netopejr
Obálka: Delarock
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 176
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

To nejlepší z let 2008

Ježíšku, já chci plamenomet je literární soutěž, kterou vyhlašuje od roku 1997 chotěbořský SF klub Avalon. Jejím krédem je: „Krev, pot, slzy, sperma a hnis - čím odporněji, tím lépe a radostněji". Zúčastňují se jí začínající i renomovaní autoři, kteří jsou přesvědčeni o neotištitelnosti svých prací někde jinde.

Cena: 159.00 Kč


komiks

Leonardo da Vinci: Renesanční člověk
/Leonardo DaVinci: The Renaissance Man/
Danko, Dan - Sharma, Lalit Kumar 

Nakladatel: Grada Publishing
Překlad: Jakub Novák
Obálka: Lalit Kumar Sharma
Redakce: Magdaléna Jimelová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 72
Rozměr: 150 x 240
Provedení: paperback

Leonardo da Vinci zaměstnává naši představivost už téměř 500 let. Inspiroval mnoho mýtů, filmů i knižních bestsellerů. Kdo však byl onen muž stojící za tajemnou šifrou, umělec, který zvěčnil nejslavnější úsměv všech dob?
Ode dne, kdy se narodil, sudičky Leonardovi příliš nakloněny nebyly. V raném věku byl odloučen od své matky i šťastného života na italském venkově, ze kterého jej vykořenil otec, jehož skoro neznal a který syna přestěhoval do Florencie. Jeho budoucnost se tehdy příliš nadějně nerýsovala.
Navzdory všem neradostným vyhlídkám se však Leonardo da Vinci dokázal se svým osudem vypořádat jako nikdo jiný. Jeho život je strhujícím příběhem nemanželského syna, jehož renesanční společnost odmítala, ale který si razil průkopnickou cestu, aby si nakonec ve světě vydobyl natolik svébytné a výsostné postavení, že mu všichni záviděli.

Cena: 149.00 Kč


komiks

Lucky Luke: Ve stínu vrtných věží
/Lucky Luke 18: A l'ombre des derricks/
Goscinny, René - Morris 

Nakladatel: Egmont ČR
Překlad: Zuzana Šmejkalová
Obálka: Morris
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 48
Rozměr: 215 x 285
Provedení: paperback

SOsud tentokrát zavede Lucky Luka, westernového hrdinu, který střílí rychleji než jeho stín, na východ Spojených států, konkrétně do Pennsylvanie, kde právě zuří ropná horečka. Lucky Luka povolá pennsylvanské město Titusville, aby v něm obnovil pořádek.

Cena: 149.00 Kč


 

Naučte se kreslit: Manga Shoujo 2
/Manga for the Beginner: Everything you Need to Start Drawing Right Away!/
Hart, Christopher 

Nakladatel: Zoner Press
Překlad: Jana Tučníková
Obálka: Lenka Křížová
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková, Hana Fruhwirtová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 192
Rozměr: 210 x 275
Provedení: paperback

Po nebývalém úspěchu knihy Naučte se kreslit: Manga Shoujo, přináší nakladatelství Zoner Press pokračování. Manga Shoujo 2 je neméně kvalitní příručkou pro všechny, kteří se chtějí naučit kreslit oblíbené postavy tohoto žánru či své již nabyté zkušenosti ještě rozšířit. Uznávaný kreslíř a umělec Christopher Hart provede každého zájemce, i naprostého začátečníka, detailním postupem vzniku typických shoujo hrdinů. Ať už se vám líbí kočičí dívky, bišíci nebo padlí andělé, vše v této knize naleznete a zároveň se sami naučíte ztvárnit na papíře. Nemusíte se bát, že by některé kroky v kreslení byly opomenuty. Autor se věnuje postupně každé části těla, vzájemnému propojení, výrazu, postoji, ale i například oblečení postavy či jejímu okolí.
S touto knihou zvládne nakreslit shoujo mangu opravdu každý, což má nakladatelství Zoner Press ověřeno. Mnoho čtenářů prvního dílu se s vydavatelstvím podělilo o své skvělé obrázky, které vytvořili přímo díky této příručce. Naučte se také kreslit oblíbené shoujo a pochlubte se svými výtvory ostatním! Možná jste začali jako otaku (fanoušek mangy), ale rozhodně skončíte jako mangaka (kreslíř mangy)!

Cena: 298.00 Kč


sci-fi

Marsovský skluz v čase
/Martian Time-Slip/
Dick, Philip K. 

Nakladatel: Argo
Překlad: Emil Labaj
Obálka: Pavel Růt
Redakce: Miloš Urban, Milan Dorazil, Filip Krajník
Rok vydání: 2011
Počet stran: 264
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Další z Dickových románových her, kdy si čtenář není jist, která z popisovaných skutečností je ta pravá. Láme si s tím hlavu i Jack Bohlen, majitel věčně zfetované manželky, ale i zručný technik a zaměstnanec Arnieho Kotta, mocného muže, který má na Marsu, obývaném kolonisty a zbytky zdecimovaného původního obyvatelstva, monopol na vodu, tedy hlavní zdroj života. Kott zadá Bohlenovi nelehký úkol: vymyslet komunikátor, s jehož pomocí lze porozumět chlapci postiženého autismem, avšak nadanému vizionářstvím - schopností nahlédnout do budoucnosti červené planety.

Cena: 268.00 Kč


fantasy

Middlestone II
Horna, Pavel 

Nakladatel: Almi
Obálka: Barbora Kyšková
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Rozměr: 120 x 200
Provedení: hardback

Vstupte s námi podruhé do temných hlubin historie a objevte zapomenutý svět skřítků království Middlestone ve strhujícím příběhu pulzujícím mezi 18. stoletím a současností. Okuste spolu s hlavními hrdiny, že dvě stovky let jsou jen krátkým okamžikem v historii a že vlastně nikdy úplně jistě nevíme, kdo jsou naši prapraprapředkové.
Druhá kniha o Middlestone popisuje strastiplnou cestu Pavlíny a Honzy, teenagerů ze současnosti, za objevením druhého dílu rukopisu Terezie Krásnohorské zobrazujícího neskutečné osudy postav a postaviček z konce 18. století, jejichž cesty se klikatí a osudy nečekaně zamotávají. Pátrání Pavlíny a Honzy po pravdivosti tohoto fantaskního příběhu začíná odkrývat těžko uvěřitelné souvislosti mezi minulostí a současností.
Druhá kniha o Middlestone je tady, aby vás pobavila a předložila spoustu vtíravých otázek. Proč nás to v hodinách dějepisu učili jinak? Lhali nám úmyslně, nebo jen neznali pravdu? To by lidé bez tajemných Velkých K skutečně nic kloudného nevymysleli? A v čem všem mají ti zatracení skřítkové ještě prsty?

Cena: 297.00 Kč


fantasy

Nádherná temnota
/Beautiful Darkness/
Garcia, Kami - Stohl, Margaret 

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překlad: Jana Jašová
Obálka: Diana Delevová
Redakce: Petr Matoušek, Petra Diestlerová, David Dvořák
Rok vydání: 2011
Počet stran: 480
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny –, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit.

Cena: 349.00 Kč


komiks

Naruto 1
/Naruto 1/
Kišimoto, Masaši 

Nakladatel: Crew
Překlad: Jan Adamčák
Obálka: Masaši Kišimoto
Redakce: Jiří Pavlovský, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2011
Počet stran: 190
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

Stát se nejlepším nindžou na světě není věc snadná, dokonce ani když nejste obecně zatracovaný outsider, který má v sobě zapečetěného devítiocasého démona, jenž kdysi málem srovnal se zemí celou nindžovskou vesnici. Naruto je však pevně odhodlaný splnit si tento sen a vzdát se za žádných okolností nehodlá. Nejspíš proto, že neví, co to slovo znamená (a prakticky určitě ho nedokáže správně napsat).

Cena: 179.00 Kč


horor

Tajný kruh: Otrokyně
/The Secret Circle: The Captive/
Smith, L. J. 

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překlad: Ivana Svobodová
Obálka: Shutterstock
Redakce: Tereza Pecková, Soňa Šedivá, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 224
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Pokračování strhujícího příběhu moderních čarodějek! Po zasvěcení do Tajného kruhu mladých čarodějek se Cassie opájí svou nově nalezenou mocí, která je stejně návyková jako nebezpečná. Octne se mezi dvěma soupeřícími klany a záhy stojí před zásadním životním rozhodnutím: Má zradit ty, které miluje, nebo se doznat a riskovat tak vyhoštění z kruhu?

Cena: 249.00 Kč


 

Pevnost 07/2011
Ježek, Jan - Hlávka, Jan - Vybíralová, Jana 

Nakladatel: K4KPublishing
Obálka: Bontonfilm
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Jan Ježek: Dům Paměti
- Jan Hlávka, Jana Vybíralová: Ztracená minulost

Cena: 55.00 Kč


Pevnost 08/2011
Šrámková, Martina - Procházka, Jiří Walker - Smith, Michael Marshall - … 

Nakladatel: K4KPublishing
Překlad: Kateřina Žáková
Obálka: Warner Bros
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Martina Šrámková: Divoká skládka
- Jiří Walker Procházka: Válka s goky
- Michael Marshall Smith: Muž, který kreslil kočky
- Jakub Mařík: Rudá pole elysejská

Cena: 55.00 Kč


Pevnost 08/2011 - Číslo se smrťákem
Mostecký, Jaroslav - Šrámková, Martina - Procházka, Jiří Walker - … 

Nakladatel: K4KPublishing, Epocha
Překlad: Kateřina Žáková
Obálka: Lubomír Kupčík, Warner Bros
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Martina Šrámková: Divoká skládka
- Jiří Walker Procházka: Válka s goky
- Michael Marshall Smith: Muž, který kreslil kočky
- Jakub Mařík: Rudá pole elysejská

- Jaroslav Mostecký: Číslo se smrťákem
Rozhrňte oponu, a potkáte vraha. Titulní povídka sbírky vám prozradí, co máte dělat, když vám jeho kroky přetnou cestu hned dvakrát v životě. Přiháněč mrtvých může být docela výnosné zaměstnání, avšak pouze za předpokladu, že v tom není nějaký háček. A je čiročirá hloupost pustit se do macerace agenta FBI, když se vám do toho připlete sněhurka, která se zrovna chystá snést vejce. A tím to ani zdaleka nekončí...

Cena: 125.00 Kč


Pevnost 07/2011 - Mrtví & neklidní
Friedrich, Martin - Ježek, Jan - Hlávka, Jan - … 

Nakladatel: K4KPublishing, Epocha
Obálka: Lubomír Kupčík, Bontonfilm
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Jan Ježek: Dům Paměti
- Jan Hlávka, Jana Vybíralová: Ztracená minulost

- Martin Friedrich: Mrtví & neklidní
Děsivá monstra a jiné světy, které od toho našeho dělí jen tenká stěna, podivuhodné schopnosti zdánlivě běžných lidí, temné konspirace deformující běh (alternativních) dějin, hrůzné pouto mezi krajinou a jejími obyvateli - to všechno najdete v příbězích nejrealističtějšího z českých autorů fantastiky. Jeho horory se mísí s detektivním pátráním, humorem i erotikou. Friedrichovi hrdinové málokdy končí šťastně a často nenalézají klid ani po smrti...

Cena: 125.00 Kč


fantasy

Poklidné a tiché místo
/A Fine and Private Place/
Beagle, Peter S. 

Nakladatel: Argo, Triton
Překlad: Veronika Volhejnová
Obálka: Tomáš Kučerovský
Redakce: Jolana Čermáková, Hana Musilová, Milan Dorazil
Rok vydání: 2011
Počet stran: 216
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Celých čtrnáct let se Jonathan Rebeck skrýval před světem za hřbitovními zdmi a svůj domov si potají zařídil v dávno opuštěné hrobce. Rozmlouval s novými nebožtíky a zjišťoval, kam vlastně duše zesnulých putují, poskytoval jim útěchu, vyslechl je a občas si s nimi zahrál šachovou partii.
Avšak samotářský život pana Rebecka byl náhle narušen. Mezi dvěma duchy rozkvete nečekaný milostný vztah a i on sám je stržen do víru života jednou návštěvnicí hřbitova. Za pomoci cynického mluvícího havrana a tajemné hřbitovní stráže se čtyři lidské duše naučí skutečnému rozdílu mezi životem a smrtí a učiní rozhodnutí, jež ovlivní jejich osudy vskutku na věčné časy. Cena: 298.00 Kč


horor

Pořád mi pijou krev
/Still Sucks to Be Me/
Pauley, Kimberly 

Nakladatel: Alpress
Překlad: Eva Konečná
Obálka: Tomáš Řízek
Redakce: Otilie Grezlová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 296
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Stát se upírkou není žádný med - přijdete o školní večírek, dostanete domácí vězení i v den vlastního pohřbu, a dokonce se musíte dívat na to, jak si to váš kluk George rozdává s nejlepší kámoškou... tedy bývalou! Ale zase tak otravné to není - Cameron, můj nový upíří kamarád, je totiž víc cool a hezčí než George!

Cena: 249.00 Kč


komiks

Pupíky 4: Souboj krásek
/Les Nombrils 4: Duel de belles/
Dubuc, Maryse - Delaf 

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překlad: Luděk Janda
Obálka: Delaf
Redakce: Karolina Medková, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 48
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Čtvrtý díl Pupíků je tady! A je v něm ještě víc podlosti, zákeřnosti a žárlivosti, než si umíte představit. Nenechá se nakonec Karin ranami osudu zlomit? Nestane se z ní stejná mrcha, jako jsou Jenny a Vicky? Cena: 149.00 Kč


horor

Radleyovi
/The Radleys/
Haig, Matt 

Nakladatel: Jota
Překlad: Vanda Senko Ohnisková
Obálka: Jiří Mičkal
Redakce: Jitka Říhánková, Petr Kovář
Rok vydání: 2011
Počet stran: 352
Rozměr: 135 x 215
Provedení: hardback

Zdá se, že manželé Radleyovi, lékař Peter a jeho žena Helen, žijí naprosto normálně - bydlí na poklidném anglickém předměstí v krásném domě, klábosí se sousedy, navštěvují pravidelný čtenářský kroužek a zažívají obvyklé krize manželského páru středního věku. Jejich dospívající děti, Klára a Rowan, prožívají své teenagerské bolístky, stud a zlobu stejně jako většina jejich vrstevníků.
Ale přece je na Radleyových něco zvláštního. Proč kolem jejich domu utichá zpěv ptáků a bzukot hmyzu? Proč se všichni členové rodiny pečlivě mažou opalovacím krémem 60+?
Radleyovi jsou upíři. Manželé se snaží žít naprosto obyčejně, aby ani jejich děti neodhalily tohle strašné tajemství. Bez krve se totiž klidně obejdou - je to pro ně jen silná a lákavá droga umocňující jejich nadpřirozené schopnosti, jíž se snaží vyhýbat stejně jako lidé alkoholu nebo kávě. Jsou přísnými abstinenty i na poli milování, protože to je bez sání krve jen „objímání v pohybu". Podle pokynů Příručky abstinenta dělají prostě všechno pro to, aby i nadále zůstali co nejvíc „normální".
Život v utajení probíhá celkem hladce a ordinérně, dokud jejich dceru Kláru nenapadne opilý spolužák a ona jej neroztrhá na cucky. Zavedené rodinné pořádky se obracejí vzhůru nohama a příjezd strýčka Willa, tradičního a krvelačného upíra, pohromu ještě znásobí. Následuje série zábavných a šílených událostí, které testují rodinné vztahy a s černým humorem odpovídají na otázku: Stojí za to popírat svou vlastní přirozenost?

Cena: 298.00 Kč


horor

Ranní červánky
/Morgenrot/
Heitmann, Tanja 

Nakladatel: Brána
Překlad: Jiří Pondělíček
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Lucie Křesťanová, Vlasta Machová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 288
Rozměr: 150 x 215
Provedení: hardback

Je možné milovat upíra?
Když mladá studentka Lea potká Adama ve vile svého profesora, zamiluje se do něj na první pohled. Adam je neskutečně pěkný, ale podivně zamlklý... a skrývá smrtelné tajemství. Je posedlý démonem, který ho nutí, aby Leu přetáhl na temnou stranu, mezi zlé mocnosti. Adam však proti démonově snaze bojuje ze všech sil, neboť Leu miluje. V jejich lásce může ale vše změnit jeden jediný polibek...

Cena: 349.00 Kč


komiks

Simpsonovi: Promenáda
/Simpsons: On Parade/
Trainor, Mary - Gladden, Stephanie - Simmons, Chris - … 

Nakladatel: Crew
Překlad: Petr Putna
Obálka: Matt Groening
Redakce: Jiří Pavlovský, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2011
Počet stran: 120
Rozměr: 165 x 255
Provedení: paperback

Další várka příběhu z rodiny Simpsonových. Do Springfieldu plnou parou najedou prezidentské volby, Marge se zapojí do boje za kvalitnější televizní program, malý Homer Simpsons zůstane sám doma, Levák Bob uprchne z vězení a připraví pro Barta smrtící past... a Homerovi po požití pilulky prudce stoupne inteligence!

Cena: 299.00 Kč


fantasy

Smilujse
/Havemercy/
Jones, Jaida - Bennett, Danielle 

Nakladatel: Talpress
Překlad: Dana Krejčová
Obálka: Jana Šouflová
Redakce: Eva Hartová, Boris Hokr
Rok vydání: 2011
Počet stran: 536
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

První kniha série Volstov a Ke-Hanská říše.

Volstov a Ke-Han spolu vedou už víc než sto let válku. Volstov však má jednu obrovskou výhodu - dračí sbor, nesourodou bandu mladých mužů, kteří nikam jinam nezapadnou, ale kteří se zalíbili drakům. Volstovští draci jsou výtvorem lidských rukou, avšak pohání je magie. Jejich noční nálety zřejmě pomáhají vleklou válku vyhrát a konečné vítězství se blíží. Jenomže Ke-Hanové nezahálejí a volstovští mágové začnou najednou hromadně podléhat jakési neznámé nemoci a draci se chovají podivně. Co přesně způsobilo tuto změnu ve válce? A lze ještě Volstov zachránit před konečnou porážkou? Hlavní hrdinové - markrabě-mág, jeho učedník, letec dračího sboru a student z Verzity - budou muset spojit síly, aby jejich milovaná vlast neskončila v rukou ke-hanských nepřátel.

Cena: 379.00 Kč


sci-fi

Smrtelní bohové
Šenk, David 

Nakladatel: Epocha
Obálka: Václav Šlajch
Redakce: Boris Hokr
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Vstupte do vesmíru plného bohů. Zavedou vás k tajemstvím na dně brazilské přehrady Tucuruí, ukáží vám lásku a odhodlání ve vodou a nenávistí zaplavené Kalifornii, budou vašimi průvodci v pražských ulicích, na Marsu i planetách vzdálených desítky světelných let. Budete s nimi bojovat o holý život a seznámíte se také s těmi, jimž nad hlavami září cizí hvězdy. Bohové jsou všemocní, krutí i laskaví, bezohlední i plní pochyb. Jsme to my a ti, co přijdou po nás. Cena: 149.00 Kč


sci-fi

Star Wars: Nový řád Jedi - Cesta osudu
/Star Wars: New Jedi Order - Destiny's Way/
Williams, Walter Jon 

Nakladatel: Egmont ČR
Překlad: Milan Pohl
Obálka: Cliff Nielsen
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 352
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Ztracený hrdina se vrací, aby zastavil příliv temnoty...
Nemilosrdní Yuuzhan Vongové dobyli Coruscant a srazili galaxii na kolena. Luke, Han, Leia a jejich děti a spolubojovníci přesto odmítají kapitulovat a hodlají tváří v tvář nepřátelské přesile vybojovat vítězství. Nová republika, rozdělena vnitřními neshodami, se však začíná rozpadat. Navíc se šíří intriky, jejichž zdrojem jsou nejen politici usilující o funkci nového prezidenta, ale také yuuzhanvongští atentátníci a špioni... a nevypočitatelná bytost Vergere, která ovládá Sílu a sleduje své vlastní tajné záměry.
Zatímco se Luke Skywalker chystá obnovit Radu Jediů, rostoucí skupina jeho politických odpůrců připravuje strašlivou zbraň, která má zlikvidovat celý yuuzhanvongský národ. Pokud se jim podaří zbraň použít, udělají z Nové republiky to, proti čemu kdysi sama bojovala - a rozpoutají moc temné strany.

Cena: 299.00 Kč


sci-fi

Starfist 01: První v boji
/Starfist 01: First to Fight/
Sherman, David - Cragg, Dan 

Nakladatel: Brokilon
Překlad: Robert Čapek
Obálka: Jean Targete
Redakce: Robert Pilch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 392
Rozměr: 115 x 175
Provedení: paperback

Je 25. století, ale námořní pěchota pořád shání pár dobrých chlapů...
Sedmdesát pět světelných let od domova, v pekelné pustině na cizí planetě, zbaveni technické, letecké a zbraňové podpory a s vodou pouze na jeden den, čelil velitel Charlie Bass a jeho sedm mužů chmurné budoucnosti.
Na cestě do bezpečí je čekalo sto třicet šest kilometrů vyprahlým nezmapovaným územím a dva tisíce krvežíznivých divochů vybavených moderními zbraněmi, dychtivých zabíjet.
Jenže nepřítel nepočítal s válečným uměním mariňáka Charlieho Basse a se statečností těch několika dobrých chlapů, kteří by ho následovali kamkoli - i na smrt... Cena: 278.00 Kč


komiks

SUPER komiks 03
Halas, Paul - Jensen, Lars - McGreal, Pat - … 

Nakladatel: Egmont ČR
Překlad: David Litvák
Obálka: -
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 256
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

Kačer Donald je poděs.
Blíží se Daisyiny narozeniny a Donald by své holce dal rád ten nejlepší dárek. Samozřejmě je bez peněz, tak musí trochu improvizovat. Vypraví se proto pro pravou indiánskou keramiku přímo k výrobci. Přilepí se na něj ovšem Houser Gusta, aby mu se svým štístkem ukradl nápad na dárek. Proč se nakonec bude muset Donald spřátelit s velbloudem se brzy dozvíte!
Chcete se dozvědět, jak tenhle příběh skončí? Dejte se do čtení. Ve třetím díle SUPER komiksu na vás čekají celkem sedm napínavých příběhů, celých 250 stran zábavy!

Cena: 129.00 Kč


fantasy

Temný gryf
/The Dark Griffin/
Taylor, Katie J. 

Nakladatel: Zoner Press
Překlad: Eva Chmurová
Obálka: Roman Kýbus
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková, Hana Fruhwirtová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 320
Rozměr: 145 x 210
Provedení: paperback

Mocní gryfové se spojili s lidmi a společně žijí v zemích Cymrie. Ale ne všichni gryfové jsou mírumilovní a ne všichni lidé jsou ochotní gryfy respektovat...
Arren Cardockson to nemá v životě právě lehké. Pochází ze severu, z oblasti, jejíž obyvatelé byli kdysi podrobeni a zotročeni. Šťastnou náhodou se z něj stane gryfmistr, když si jej jeden gryf vybere za svého společníka. To Arrenovi sice přinese určité společenské postavení a váženost, ale přesto jím stále někteří opovrhují a chtějí se ho zbavit.
Mladý hrdina dostane nabídku chytit divokého gryfa, agresivního a zlého, který ohrožuje své okolí. Arren si potřebuje vydělat peníze, a proto se rozhodne úkol zvládnout sám, jen s pomocí své gryfí společnice Eluny. Ta je ale divokým gryfem zabita a Arrenovi se hroutí svět...

Ve své velmi zdařilé prvotině se Katie Taylor rozhodla vrátit zašlou slávu gryfům - dnes již trochu pozapomenutým fantasy tvorům. Povedlo se jí napsat zajímavý a napínavý příběh, v němž tragédie nečekaně spojila dva protivníky. Společně se vydávají na cesty a poznávají, že rozhodně ne vždy dobro vítězí nad zlem. Cena: 199.00 Kč


komiks

Batman: Temné vítězství 2
/Batman: Dark Victory 2/
Loeb, Jeph - Sale, Tim 

Nakladatel: BB art, Crew
Překlad: Jaroslava Kočová
Obálka: Tim Sale
Redakce: Jiří Pavlovský, Viktor Janiš
Rok vydání: 2011
Počet stran: 208
Rozměr: 170 x 265
Provedení: hardback

Nikdo z vás není v bezpečí.
Děj příběhu, v němž Batman musí zastavit nepolapitelného vraha policistů známého jako „Šibeniční vrah", je zasazen do počátků éry Temného rytíře. Batman musí Šibeničního vraha dostat dřív, než opět udeří.
Jediným vodítkem k odhalení totožnosti Šibeničního vraha je dětská hra přišpendlená na tělo každé oběti.
Hlavními podezřelými jsou esa zločineckého podsvětí - Two-Face, Joker, Riddler, Catwoman.
Věřit už nelze ani policejnímu sboru, nyní v čele s čerstvě jmenovaným komisařem Gordonem.
Aby Batman vyřešil tento zločin, musí pátrat na těch nejnečekanějších místech.
Jeho život navždy změní osiřelý chlapec.
Vejdou ve známost jako Batman a Robin, a tohle je jejich příběh.
Nové napínavé vyšetřování vraždy od nositelů Eisnerovy literární ceny, Jepha Loeba a Tima Salea, od nichž pochází Batman: Dlouhý Halloween i kultovní komiks Superman for All Seasons.

Druhá kniha ze dvou.

Cena: 499.00 Kč


horor

Ten, který ovládá tvé tělo
/Body Rides/
Laymon, Richard 

Nakladatel: Classic
Překlad: Tom Lockenbauer
Obálka: Martin Stočný
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 520
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

V poslední době sebou Neal vozí v autě zbraň - jen tak, pro jistotu. A zdá se to jako dobrý nápad. Když spatří nahou ženu připoutanou ke stromu, nemá na vybranou a útočníka zastřelí. Žena ho na oplátku odmění něčím neuvěřitelným.
Neal dostává náramek. Velice zvláštní náramek. Umožňuje nositeli vstoupit do jiného člověka, vidět jeho očima, vnímat jeho smysly. Ale Neal má zároveň velký problém. Střelený muž není mrtvý. A prahne po pomstě. Nejprve dokončí rozdělanou práci na ženě. Potom vyrazí za Nealem... Cena: 299.00 Kč


komiks

Tintinova dobrodružství 02: Tintin v Kongu
/Les Aventures de Tintin 02: Tintin au Congo/
Hergé 

Nakladatel: Albatros Media - Albatros
Překlad: Kateřina Vinšová
Obálka: Hergé
Redakce: Ondřej Müller, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 64
Rozměr: 220 X 295
Provedení: paperback

V tomto příběhu se Tintin poprvé představil v barvě. Vydává se do Afriky na cestu plnou dobrodružství a nástrah. Během práce si Tintinův tvůrce Hergé ověřoval tvůrčí postupy, jimiž se mu pak dařilo po dlouhá léta zaujmout čtenáře. Komiksové album je rovněž pověstné pro spory, které se vedly nad jeho obsahem. Některým kritikům se zdálo, že Tintin je příliš krutý vůči zvířatům v Africe a že se chová přezíravě vůči domorodcům.

Cena: 159.00 Kč


fantasy

Věř mi
/Believe in Me/
Inclán, Jessica Barksdale 

Nakladatel: Metafora
Překlad: Ludmila Jánská
Obálka: Jiří Pros
Redakce: Jana Moravcová, Hana D. Benešová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 240
Rozměr: 105 x 170
Provedení: paperback

Sariel, Rufus a Felix, tři bratři nadaní magickou mocí, nad nimiž dokáže zvítězit jen nejmocnější kouzlo na světě - láska.
Pohledný svůdce Felix je sice čaroděj, ale byl by raději, kdyby si mohl dál užívat ve svém přímořském ráji. Ani trochu se mu nechce odjet do Paříže, kde má z rozhodnutí magické Rady hrát obyčejného člověka, aby odhalili úskoky nepřítele. A to navíc ve dvojici s překrásnou Sayblee, která mu už celé roky úspěšně odolává. Jenže zlo, hrozící zničit svět čarodějů i lidí opět povstává, a boj se zdá příliš těžký. Zvlášť když se temný zloduch Quain pokusí udělat ze Sayblee svou loutku a nástroj zkázy. Zbývá jediná naděje, jediná síla, která může vše zachránit...

Cena: 199.00 Kč


fantasy

Viriconium
/Viriconium/
Harrison, M. John 

Nakladatel: Laser-books
Překlad: Milan Žáček
Obálka: Edward Miller
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 484
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Viriconium od Michaela Johna Harrisona přispělo k rozvoji žánru nekonvenčním spojením science fiction a fantasy již v původním románu Pastelové město (1971). Jako celek předstihla série soudobou fantastiku svým jedinečným stylem, jenž se nebojí sáhnout až k mlhavým okrajům žánru. Příběh sám ukazuje neradostnou budoucnost umírající Země, v níž je město Viriconium pod vládou královny Methvet Nian zobrazeno jako nepřátelským okolím obklopená bašta umírající civilizace. Román byl později doplněn tituly Bouře křídel (1980) a Nestálí bohové (1982). Celá trilogie je dnes plným právem považována za autorovo stěžejní dílo a také za jednu z nejoriginálnějších sérii v historii žánru. Pocit blížícího se konce reality se odráží také v kratších pracích ze souboru Noci Viriconia (1984). Revidované vydání z roku 2000 pak v jednom svazku obsahuje veškeré svazky série a právě tento soubor připravujeme k vydání.

Cena: 399.00 Kč


horor

Vyvolený milenec
/Lover Enshrined/
Ward, J. R. 

Nakladatel: Baronet
Překlad: Jiřina Stárková
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Marie Hošková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 568
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků.
Jeho První družka Cormia, která touží získat nejen jeho tělo, ale i srdce, odhaluje Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.

Cena: 339.00 Kč


 

XB-1 07/2011
Jemisin, N. K. - Resnick, Mike - Abraham, Daniel - … 

Nakladatel: Konektor
Překlad: Mikuláš Bryan, Blanka Petáková, Karel Makovský
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Vlado Ríša, Jaroslav Jiran, Martin Šust
Rok vydání: 2011
Počet stran: 80
Rozměr: 210 x 300
Provedení: paperback

Měsíčník sci-fi, fantasy a hororu.

Povídky:
- N. K. Jemisin: Nenulové pravděpodobnosti
- Mike Resnick: Kilimandžáro - Bajka o Utopii
- Daniel Abraham: Směnárník a Lord Iron - Ekonomická pohádka
- Jana Dvořáčková: Spojení
- Jan A. Novák: Přízrak z hlubin

Cena: 75.00 Kč

 


komiks

X-Men: První třída - Nejsvětlejší zítřek
/X-Men: First Class - Tomorrow's Brightest/
Parker, Jeff - Cruz, Roger - Smith, Paul 

Nakladatel: BB art, Crew
Překlad: Jaroslava Kočová
Obálka: Marko Djurdjevic
Redakce: Michal Jareš, Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 192
Rozměr: 170 x 255
Provedení: paperback

Scénář: Jeff Parker
Kresba: Roger Cruz, Paul Smith

V současnosti je Xavierova škola pro nadanou mládež vzkvétající institucí, kde se nová generace mutantů učí používat své super-schopnosti. Nezkušení mutanti zde studují pod vedením skupiny ostřílených veteránů, kteří navíc školu chrání před hrozbami a zákeřnými útoky, pramenícími ze všeobecně rozšířené předpjatosti vůči mutantům. Tito X-meni jsou dnes světoznámým týmem hrdinských zachránců - ale svého času to také byli jen nezkušení zelenáči, kteří studovali na Xavierově výběrové škole. Těchto prvních pět studentů - Cyclops, Iceman, Beast, Marvel Girl a Angel - vyšlapalo cestu všem těm, kteří měli přijít po nich. Byli první třídou X-menů!
Je to již více než čtyřicet let, co Stan Lee a Jack Kirby obohatili komiksový Marvel Universe o jedinečnou partu pubertálních super-hrdinů, kteří silně kontrastovali s již zavedenými týmy drsných super-bojovníků. X-meni nebojovali pouze proti super-padouchům: bojovali i s tím, jak se naučit ovládat své super-schopnosti. V komiksu X-Men: První třída odkrývá scénárista Jeff Parker v celkem osmi kratších příbězích minulost této mladé nezkušené pětice, která se postupně vypracuje na legendární X-Meny. Sbírka X-Men: První třída nejenže převypráví několik klasických příběhů, ale zkoumá též povahy a osobnosti ukryté pod futuristickými kombinézami a maskami, vrhá zcela nové a zcela uchvacující světlo na to, jak se z původně mladých a nezralých lidí staly ikony komiksového vesmíru Marvel. Cena: 499.00 Kč


sci-fi

Zjizvená
/Scardown/
Bear, Elizabeth 

Nakladatel: Laser-books
Překlad: Tadeáš Pelech
Obálka: Jan Doležálek
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 384
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback

Píše se rok 2062 a Jenny Caseyová je po letech strávených na útěku zpátky v kanadských ozbrojených silách. Z bývalých nepřátel se náhle stali spojenci. Ve svých padesáti letech byla Jenny pečlivě vybrána pro jeden z nejnáročnějších úkolů: stojí před ní důležitá mise, pro kterou se její uměle zrekonstruované tělo báječně hodí.
Země dokáže lidstvu poskytovat podmínky nutné pro život už jen dalších sto let a právě Jenny musí jako pilotka hvězdoletu Montreal objevit nové světy vhodné ke kolonizaci.
Jenny se tak proti své vůli zapojuje do zoufalé bitvy, v níž se staré spory stanou důvodem ke zradě a spravedlnost nalezne ty nejkrutější formy naplnění. S pomocí vždy pohotové umělé inteligence, bývalého šéfa gangu a muže, kterého miluje, má ale Jenny přece jen při záchraně světa šanci na úspěch. Pokud ovšem svět mezitím nezanikne.
Román je odvážnou směsí kyberpunku a space opery, celá trilogie získala cenu čtenářů odborného časopisu Locus pro nejlepší knižní debut roku.

Cena: 279.00 Kč


fantasy

Znamení temného boha
/Das Zeichen des Dunklen Gottes/
Heitz, Markus 

Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Zdeněk Sladovník
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2011
Počet stran: 288
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Proroctví předpovídající návrat doby temnoty se podle všeho naplňuje. Hrozí tak, že kontinent Ulldart ovládne zlo.
Mladému panovníkovi Lodrikovi se stává moc, které nabyl, osudnou. Pod vlivem zrádných přátel a intrikánských rádců se změnil v nevypočitatelného válečného štváče.
Jeho opravdoví přátelé a společníci jsou pronásledováni a ocitají se v ohrožení života. Nevzdávají se však a rovněž v zatím ještě svobodných zemích se stále víc šíří odpor vůči démonickým silám.
Vše se rozhodne na poli poblíž Telmaranu, kde se spojenci střetnou s Lodrikovým vojskem ve zničující bitvě...

Cena: 259.00 Kč


sci-fi

Zrada
/Treason/
Card, Orson Scott 

Nakladatel: Laser-books
Překlad: Petr Kotrle
Obálka: John Harris
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 336
Rozměr: 110 x 165
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Právo Lanika Muellera jako dědice nejmocnějšího vladařského rodu na planetě Zrada nemá být nikdy uplatněno. Je totiž „radikál", radikální regenerát. Zrůda mezi lidmi, kteří dovedou regenerovat vlastní zraněné tkáně a nadbytečné části těla prodávat despotickým vesmířanům za železo.
Na planetě bez tvrdých kovů a bez možnosti úniku totiž železo znamená moc v závodě, kdo dřív postaví kosmickou loď. Železo je příslib svobody, který, jak Lanik zjišťuje při odhalování zrádného, nepředstavitelného spiknutí, se možná nikdy nenaplní. V úloze dobyvatele a ve vyhnanství Lanik spřádá odvážný a nebezpečný plán: plán, který může konečně přetrhnout řetěz soupeření a prolévání krve, který obyvatele Zrady zotročuje tak, jak by to vesmířané nikdy nedokázali.
Orson Scott Card se vrací s jednou ze svých nejoriginálnějších science fiction vizí, kterou v jejím prvním vydání přijali čeští čtenáři s nadšením.

Cena: 249.00 Kč


Přidat komentář